RaPkOlİk
RaPkOlİk
RaPkOlİk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RaPkOlİk

HOŞGELDİNİZ

AnasayfaRapLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Forum
Galeri
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Empty
mp3
En son konular
» Microsoft Office 2010 TECHNICAL PREVIEW-(Türkiye’de İlk ve Tek)
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 9:43 pm tarafından dj matrax

» Rap Türleri
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeC.tesi Haz. 13, 2009 6:21 pm tarafından dj matrax

» xp orjinal yapma ........
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeSalı Haz. 02, 2009 8:06 pm tarafından dj matrax

» video dönüştürme proğramı...
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeSalı Mayıs 19, 2009 7:19 pm tarafından dj matrax

» Adobe Photoshop CS4 Extended Full Rapidshare
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimePaz Mayıs 17, 2009 2:19 pm tarafından dj matrax

» Lil Kim feat Sisqo - How Many Licks
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 9:29 pm tarafından dj matrax

» Sisqo - Got To Get It
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 9:29 pm tarafından dj matrax

» SISQO - The Thong Song
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 9:28 pm tarafından dj matrax

» Sisqo - Can I Live
Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 9:27 pm tarafından dj matrax

Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim

Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009)

YazarMesaj
dj matrax
Administrateur
Administrateur
dj matrax

Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Empty
MesajKonu: Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009)   Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 2:16 pm

Dünyada var olan Underground rapi Türkiyede en iyi temsil eden ve genç kitle tarafından en çok dinlenen mclerin ilk sıralarında gelen Sansar Salvo ile çok keyifli bir röportaj yaptık umarım beğenirsiniz.Keyifli Okumalar...

Lafoloji.Com: Öncelikle röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sansar Salvo: Rice ederim 2. oluyor bu

Lafoloji.Com: Sansar Salvo son yaptığımız araştırmalara göre Türkiyede underground piyasasında en çok dinlenen isimsiniz.Genler sizi çok seviyor ve örnek alıyorlar bu başarınızı neye borçlusunuz ve bu başarı size ne gibi yükler getiriyor?

Sansar Salvo: Evet bunu bir kere daha elde ettiğim için mutluyum bunun ilk underground konseptli yasal Türk Rap albümlerini birini yapmama bağlıyorum çünkü bu olması gereken bişeydi.Diğer albümlerde de tabi ki var o tarz parçalar ama bu kadar ağırlıkta değildi.

Lafoloji.Com: Şarkılarınızda bolca küfür ve argo var bunu hepimiz biliyoruz sizi dinleyende çok küçük yaşta insanlar var.Yazarken acaba düşündünüzmü hiç bu küfrü burda edersem dinleyenimde etkilenir yada ailesi buna tepki verebilir rape karşı bakışları hep küfür olur diye?

Sansar Salvo: Bunun böyle olduğunu biliyorum ve aslında bilinçli davranmak istiyorum ama evde zevk için parçaları topladığımız ufak tape ler bandröllü albümüm kadar kişiye ulaşıyor gördüğüm kadarıyla.O yüzden beni örnek almak isteyen 1 kişi varsa mümkünse yasal çalışmalarımı örnek alsın.

Diğerleri adı üstünde underground,yani heryerde söylenmemesi gereken şeyler ve sizi belki kötü etkileyebilecek pisklojide müzikler içeren çalışmalar bunu artık kendi ağzımla söyliyim.Orda sadece deşarj olmak ve Rap çilerle battle rap gibi türleri gerçekleştirmek için öyle şeyler yapıyorum,

ama genel olarak insanlara vermek istediğim mesaj herzaman yasal çalışmalarda saklı olur onlarda tabiki soft değil lirikal olarak pek biliyorum.Aslında tam olarak bu mantığım yüzünden underground işlerdeki sertliğim problem oluyor çünkü insanlara Adrenalin dışında yasal bi solo albüm

sunmamıştım.Yani eğer varsa beni örnek alan birileri,tapelerdeki kişi benim,albümlerdeki kişide benim ama albümlerde olmanızı istediğim insanın o olmadığını anlarsınız.Adrenalin şarkısı bilenler ne demek istediğimi anlar.

Lafoloji.Com: Popstar,Türkstar,Alaturkastar derken şimdi birde baktık karşımıza Rapstar geldi.Çoğu kesim rapi batıracaklar,rapi çok popüler edip mahfedecekler,underground tabanını yok etmeye çalışıyorlar gibi tepkiler verdi.Sonra bende sizin bu yarışmaya karşı olduğunuzu düşünürken birde baktıkki Sansar Salvo konuk sanatçı olarak Rapstarda.Sizin bu yarışmaya bakış açınız nedir tam olarak ve Türkçe Rape ne gibi getirisi olacak?

Sansar Salvo: Abi böyle şeyler olur,iki kültürü bir arada götürebilmemiz lazım,underground ile mainstream dediğimiz şey.Türkiyede underground tamam var ama mainstream diye bişey çok sınırlı isimlerde var.İşte Ceza,Fuat,Istanbul Attack,Killa Hakan son olarak bir iki çalışmayla ben ve bi kaç yeni nesil ismi.Rapstarda birinci olan yarışmacı olur mu bu bilinmez ama o yarışmadan birileri Türkçe Rap için çok iş yapacak ilerde bence.

Ayrıca ilk program dışında çokta kötü geçmedi.Benim orda olduğum gün güzeldi.Sadece popçularla kombine yapılmadı kafama sıkar giderim'i bile söylediler. Güzel performanslar vardı. Bizim olayımız ayrıydı tabi biz çıktık normal konserde napıyosan onu yaptık.

Lafoloji.Com: Rap sizce tvlerde boy boy gösterilmeli,rapçiler programlara çıkmalı,belkide sabah programlarında rap yapılmalımı yoksa rap tamamen underground mu kalmalı?

Sansar Salvo: Eğer Türkiye'de Rap'i mainstream şekilde dediğim gibi,ama kaliteli şekilde tanıtan olmazsa emin olun underground daki insanlar bu müzikten ev kirası bile ödeyememeye devam ediceklerdir.Bırakın biraz bi yerlere gelsin.. Sonra gerçek yüzümüzü gösteririz .)

Lafoloji.Com: Bizim sitemiz özgür düşünce platformu üzerine kurulu.Rapte özgür düşüncenin müzikle ifadesidir bence.Türkiyede özgür düşünce yeni yeni gelişmeye başlıyor.Siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sansar Salvo: Rap her zaman protest bir müziktir yani en popüler hali bile öyle.Siteyi rapçilerin yazılarıyla süslemek güzel bi fikirdi.

Lafoloji.Com: Adrenalin derken şimdi Sahtiyanla Orak Projeniz Olan Yeni Nesil E.P. ve Neden? albümlerini çıkardınız.Bu albüm aşamasından biraz bahsedermisiniz ve bundan sonra genelde Bandrollü albümmü çıkarmayı düşünüyorsunuz?

Sansar Salvo: Hayır,yurt dışında bir çok rapperın yaptığı gibi.Bandröllü albüm çalışmasında albüme koymamaya karar verdiğim parçaları,diğer albümlerdeki düetleri,yayınladığım mp3leri vs Mixtape lerde toplayarak yeraltında da devam etmeyi düşünüyorum.

Lafoloji.Com: Albüme baktığımızda Sahtiyanın tarzında bir yenilenme var.Alt yapıda rock soundları gitar sesleri ön planda ama Sansar salvo hep aynı.Bunu söylerken kötü anlamda söylemiyorum yani Sansar bir tarz tutturdu ve bunu çok iyi yapıyor.Sizce artık farklı şeyleri denemenin zamanı gelmedimi? Sizden şöyle sağlam bir flex duyabilecekmiyiz?

Sansar Salvo: Bi kaç gün önce mp3 olarak yayınladığımız Vur parçasını dinle.Orda Fuchslar straight okudu ben flex yaptım beat öyle hissettirdi.Flex yapmak konusunda problemim yok bunu herkez biliyor.Alkollü değilsem tabi Ama öncelikle şu straight ritmlerin üzerinde masterımı yapmam gerekiyor ama onunda denemelerini yapıyorum beğeniyor insanlar,

şimdilik bi kaç parçada yapıcam.Belki ilerde geneli o tarz bi albümde yaparım ama dinlemeyide yapmayıda seviyorum ayrı bi zevki var.

Lafoloji.Com: Bu aralar üretken zamanlarınız zannedersem Adrenalin,Gündüz Düşü Mixtape,Taputta Rövaşata,Alcatraz Connectionz Albümü,Yeni Nesil & Neden ve Sanstape Vol. 2 ayrıca bunun yanında bir okadarda featler var.Bukar eseri dinleyicilerinize verip onları biraz daha bıktırmış olmuyormusunuz? Yani dinleyici kitleniz devamlı parçamı bekliyor sizden yoksa siz üretkenliğinizin hat safhasındamısınız?

Sansar Salvo: Dediğim gibi bandröllü albüm çalışmam yayınlanmasından baya önce bitmişti.Çalışmadan artan mp3 ler,boş geçen aylardaki öylesine kayıtlar ve düetler,arkadaşlarımın yaptığı remixler derken.Bu tarz mixtapeleri verdim.Sansar Salvo isminin yeniden değerlendiğinin farkına vardığım içinde underground arkadaşlarımla düetler yaptım onlarıda bir iki tanesine koydum bunların.İnsanlar çekiyor

çünkü download miktarını az çok biliyorum tapelerimin.Böylelikle artık onların arasından tuttuklarının albümlerinide indiricekler.Böyle böyle yapışıcaz Ama benim son albümüm "Adrenalin" di bi sonraki de "Seremonilerin Efendisi" olucak.Diskografime geri kalanını yazmıyorum zaten onların amacı yasal albümde söyleyemediğimiz şeyleri bi yerde söylemek biraz da.

Lafoloji.Com: Biraz ilerdeki projelerinizden bahsedermisiniz?

Sansar Salvo: Dediğim gibi "Seremonilerin Efendisi" ni hazırlıyorum. "Seramoni" değil "Seremoni" diye yazılıyomuş bu arada. Bu çalışma esnasına konsept bi albüm hazırladığım için sürekli parçalar çıkartıyorum.Bunlarla yeni düetlerle falan yeni underground tapeler gelebilir.

Lafoloji.Com: Kriz sizide vurdumu

Sansar Salvo: Türkiye'de ekonomik kriz yaşanırken ben pek maddi yük altında bi yaşta değildim.Ama sanırım müzik sektörünü vurdu çünkü çoğu CD artık çok komik rakkamlar satıyor mp3 yüzünden,bu bizide etkiledi aslında ufaktan.

Lafoloji.Com: Dinleyici kitlen çok merak ediyor acaba Sansar ne yemeği sever,nerelerde gezmeyi sever,televizyonda ne izler,kitap okurmu okursada ne okur,rap dışında kimleri dinler?

Sansar Salvo: Yemek seçerim tek tek saymıyayım da.Son bi kaç yıl kalabalık yerlerde olmak beni çok rahatsız ediyodu ama şimdi biraz daha kalabalık semtlerde takılıyorum çok yanlız kaldım

evden çıkmadım.Bu aralar kitap olarak Erdal Demirkıran ın kitaplarını okuyorum.Aslında roman veya siyasal kitaplar severim ama onun kişisel gelişim kitapları güzel.Kendisinin yayınevinde

tanışma fırsatımda oldu bana kitap setini hediye etti onları bitiriyorum kitap okıyım dediğim zaman.Ama yani öyle kitap başında saatlerde geçirmem.

Lafoloji.Com: Rahdan rapi bıraktı diye duymuştuk.Siz onla bir ara çalışmalarınız olmuştu acaba Rahdanla yeniden birşeyler yapmayı planlıyormusunuz?

Sansar Salvo: Rahdan'ın bir parçasını tapelerimden birinde yayınladım en son.Eğitimi dolayısıyla uzaklaşmıştık.Şu an yeni bişey yapamıyoruz çünkü benim kendi projeme onunsa hayatına vakit ayırması lazım.Ama beraber bir parça

kaydederiz mutlaka bir ara.

Lafoloji.Com: Ülkeyi bir aldı belediye başkanlığı seçimi Sansar Salvo başkan olmak istese nerden adaylığını koyar ve halka ne gibi vaatlerde bulunur?

Sansar Salvo: Politikacı olmak istemem.

Lafoloji.Com: Yine dinleyici kitlenizin merakı üzerine soruyorum.Pit10,Deniz,Beta,Heja,Zahriyan,9 Canlı Sansar bize bu isimleri kısaca birer cümleyle anlatabilir mi?

Sansar Salvo: Hepsini bir cümlede anlatayım rapçi terimiyle:Çetem. Hepsiyle farklı dönemlerde aynı stüdyolarda müzik ürettik.Bu arada artık 9 Canlı'da Alcatraz topluluğunun üyesi burdan duyurayım.

Lafoloji.Com: Bunuda sormazsam heralde bayan dinleyicileriniz beni öldürebilir Sansar Salvo hiç evlenmeyi düşündümü yada düşünüyormu?

Sansar Salvo: Bu yıla kadar hep çoğu insan gibi 30dan önce asla evlenmem diyordum. Ama şimdi bilmiyorum.Eşlik etmeye değer biriyle olur belki ama yinede bi kaç yılı var.Belki kimin gerçek kimin sahte olduğunu anlayabileceğim

bir ortamda.

Lafoloji.Com: Son olarak bizlere ve sitemiz takipçilerine söylemek istediğiniz birşeyler varmı?

Sansar Salvo: Evet. Adrenalin'in kapağına bakın.. Beğenmediniz dimi.. Biraz daha bakın.. Anlamayanlar, biraz daha bakın.

Sansar Salvo Lafoloji Röportajı (2009)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ceza & Killa Hakan Röportajı
» Sagopa Kajmer Pembe Gazete Röportajı
» Sansar Salvo - 34 Dramı (Video Klip)
» Sagopa Kajmer Magturka Röportajı 04.03.2009
» Atomc Röportajı #Forumİndir.org Özel Röportajı